Startlister

Endelige startlister til vores udvidet klubstævne den 6+7. September 2013

Sponsorer til vores stævne: Agroland, Sydbank, Tufra og HANSENBERG

Fredag, den 6.September kl.17.00

Klasse 5: LA1,2,3 % Hest
Klassen starter kl.17.00 Dommer: Christina Roest Jensen A-Bane
Startnr. Tid Stævne nr. Hest Rytter Klub
1 17.00 26 Sam-L Malene Bergmann Poulsen ??? LA1
2 17.07 2 Skovens Romano Kirsten Bjerregaard Hansen SJS LA1
3 17.14 10 Lertevangs Lurex Lone Sandholdt SJS LA1
4 17.21 6 Stenkærgårds Daisy Rikke Christensen KOR LA1
5 17.28 9 Sølvkærs Montana Sabrina Dahl Mikkelsen KOR LA1
6 17.35 13 Rimini Mette Moesgaard Sørensen SJS LA1
7 17.42 5 Zuri Henriette B. Olsen SJS LA1
8 17.49 27 Valentina Bellisima Maria Flindt Rasmussen KOR LA1
9 17.56 2 Skovens Romano Kirsten Bjerregaard Hansen SJS LA2
10 18.03 10 Lertevangs Lurex Lone Sandholdt SJS LA2
11 18.10 5 Zuri Henriette B. Olsen SJS LA2
12 18.17 6 Stenkærgårds Daisy Rikke Christensen KOR LA2
13 18.24 8 Sølvkærs Montana Marlita Strandskov Henriksen KOR LA2
14 18.31 13 Rimini Mette Moesgaard Sørensen SJS LA2
15 18.38 27 Valentina Bellisima Maria Flindt Rasmussen KOR LA2
16 18.45 21 Al Capone Dallas Brith Fuglsang SJS LA2
17 18.52 23 Le Mans Kirsti Marie Hansen SJS LA2
Præmieoverrækkelse efter LA4,5,6
Klasse 10: LA4,5,6 % Hest
Klassen starter kl.19.15 Dommer: A-Bane
Startnr. Tid Stævne nr. Hest Rytter Klub
1 19.15 21 Al Capone Dallas Brith Fuglsang SJS LA4
2 19.22 23 Le Mans Kirsti Marie Hansen SJS LA4
3 19.29 1 Figaro Marie Munk DBR LA4
4 19.36 24 Nøddegårds Don Frejo Ulla Elise Hermansen SJS LA4
5 19.43 28 Egelys Le Primeur Camilla Saattrup SJS LA5
6 19.50 24 Nøddegårds Don Frejo Ulla Elise Hermansen SJS LA6
Præmieoverrækkelse umiddelbart efter klassen

Lørdag, den 7. September 2013 kl.9.00

Klasse 4: LC1,2,3 % Hest
Klassen starter kl.9.00 Dommer: Britta Nylin A-Bane
Startnr. Tid Stævne nr. Hest Rytter Klub
1 9.00 4 Gørklintgårds Hawaii Lene Aagaard Brandt VDR LC1
2 9.07 3 Skovens Vienna Simone M. Jensen KOR LC1
3 9.14 7 Ries Cheri Camilla Thinggaard DBR LC1
4 9.21 22 Sartors Easy jet Helle Vistisen JORK LC1
5 9.28 4 Gørklintgårds Hawaii Lene Aagaard Brandt VDR LC2
6 9.35 17 Elmholts Bacardi Lotte Jensen VDR LC2
7 9.42 7 Ries Cheri Camilla Thinggaard DBR LC2
8 9.49 22 Sartors Easy jet Helle Vistisen JORK LC2
9 9.56 29 Brad Pitt Jette Andresen SJS LC2
10 10.03 15 Grevens Be Hot Rikke Kokborg DBR LC2
11 10.10 25 Sidney Lotte Jensen VDR LC2
12 10.17 18 Laulunds Uniqa von Zyp Kathrine Rosendahl SJS LC2
13 10.24 25 Sidney Lotte Jensen VDR LC3
14 10.32 15 Grevens Be Hot Rikke Kokborg DBR LC3
15 10.40 18 Laulunds Uniqa von Zyp Kathrine Rosendahl SJS LC3
16 10.48 3 Skovens Vienna Simone M. Jensen KOR LC3
17 10.56 17 Elmholts Bacardi Lotte Jensen VDR LC3
Præmieoverrækkelse umiddelbart efter klassen
Klasse 8: LB1,2,3 % Hest
Klassen starter kl.11.10 11.20 Dommer: Britta Nylin A-Bane
Startnr. Tid Stævne nr. Hest Rytter Klub
1 11.20 11 Gørklintgårds Lerato Dorthe Gottlieb KOR LB1
2 11.27 12 Daylight Højgård Mette Blond Løwenstein HMR LB2
3 11.34 11 Gørklintgårds Lerato Dorthe Gottlieb KOR LB2
Præmieoverrækkelse umiddelbart efter klassen

 

Skriv et svar